No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

tuwodzislaw.pl

Najświeższe wiadomości i informacje z Wodzisławia
  1. W poprzedni weekend (21 stycznia) tradycyjnie już w Radlinie odbył się turniej piłkarski kibiców "Remi Cup". Nie obyło się bez skandalu, na trybunach pojawiła się rosyjska flaga.
  2. Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobaczcie zdjęcia jak świętowano w Wodzisławiu Śląskim. Byliście?
  3. Jak co tydzień prezentujemy harmonogram przerw w dostawie prądu w powiecie wodzisławskim. Sprawdźcie, gdzie wystąpią przerwy w tym tygodniu.
  4. Zawodniczki z Raciborza wzięły rewanż za porażkę u siebie z Olimpią Wodzisław Śląski. Wczoraj (28 stycznia) ekipa gości zwyciężyła 79:76, po koszu rzuconym w ostatnich sekundach meczu. Zobaczcie zdjęcia z tego starcia!
  5. Zaczęło się. Wielkimi krokami zbliża się pora na złożenie zeznań podatkowych za 2022 rok. Nigdy wcześniej konieczność rozliczenia się z fiskusem nie była dla Polaków tak stresująca, jak teraz. Nic dziwnego: jak wynika z badań, prawie 60% z nas nie wie, z jakich nowych ulg i odliczeń może skorzystać po gąszczu zmian wprowadzonych przez Polski Ład. Co więcej, co piąty Polak boi się, że straci na ostatnich zmianach podatkowych. Okazuje się, że w wielu przypadkach obawy nie są bezpodstawne.
  6. Gmina Godów informuje, że coraz więcej psów wałęsa się swobodnie po ulicach gminy. W związku z tym włodarze przypominają i apelują o należytej kontroli nad swoimi pupilami.
  7. Siedemnaście lat na scenie, dwadzieścia pięć milionów wyświetleń na YouTube i ponad tysiąc siedemset występów na koncie. Przed Państwem wystąpi żywioł sceniczny i dusza towarzystwa - Marcin Zbigniew Wojciech - znany w całej Polsce aktor, konferansjer i stand-up'er. Komik pojawi się w piątek, 14 kwietnia o 20:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.
  8. Zaczęło się. Wielkimi krokami zbliża się pora na złożenie zeznań podatkowych za 2022 rok. Nigdy wcześniej konieczność rozliczenia się z fiskusem nie była dla Polaków tak stresująca, jak teraz. Nic dziwnego: jak wynika z badań, prawie 60% z nas nie wie, z jakich nowych ulg i odliczeń może skorzystać po gąszczu zmian wprowadzonych przez Polski Ład. Co więcej, co piąty Polak boi się, że straci na ostatnich zmianach podatkowych. Okazuje się, że w wielu przypadkach obawy nie są bezpodstawne.
  9. O tragicznej sytuacji informowaliśmy wczoraj. 62-letni pieszy, który wszedł na jezdnię został potrącony przez 45-latka. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.
  10. Eco Harmonogram oferuje użytkownikom szybki i przejrzysty dostęp do harmonogramu wywozu odpadów. Dostępny jest już również bezpłatnie dla mieszkańców Gminy Godów. Wystarczy pobrać na swoje urządzenie odpowiednią aplikację. Można ją pobrać za pomocą kodu QR, oraz w Google Play i App Store.